Mikrosan G

Created by: Biofaktor

Skład: 100 g zawiera: węglan wapnia 51,8 g, fosforan dwuwapniowy 35,6 g, drożdże 2,63 g, dekstroza 1,48 g, chlorek sodu 0,5 g, dodatki: witaminy i prowitaminy (kat. 3a) – witamina A 2500 j.m., witamina D 300 j.m., witamina E 2,5 mg; mikroelementy (kat. 3b) – cynk 0,225 g, mangan 0,088 g, żelazo 0,08 g, miedź 0,02 g, kobalt 0,005 g, jod 0,005 g; aminokwasy (kat. 3c) – metionina 0,15 g, lizyna 0,35 g.

 

Składniki analityczne i poziomy: Lizyna – 0,35%, Metionina – 0,15%, Wapń – 27%, Sód – 0,19%, Fosfor – 6,4%, Magnez – 0,42%

 

Działanie:

Mikrosan G jest specjalistycznym preparatem przeznaczonym dla gołębi. Zestaw witamin, makro- i mikroelementów zawartych w preparacie jest niezbędny do zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina A jest odpowiedzialna za procesy odpornościowe w organizmie, wpływa na odnowę nabłonków, jest niezbędna do prawidłowego wzrostu młodych ptaków, a także odpowiada za prawidłowy przebieg procesu widzenia. Witamina D reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową, przyczynia się do odkładania wapnia w kościach, wykazując działanie przeciwkrzywicze. Witamina E posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwdziała tworzeniu się toksycznych produktów przemian tłuszczowych.

Każdy ze związków mineralnych zawartych w Mikrosan G odgrywa istotną rolę w procesach rozwoju, wzrostu i przemiany materii. Wapń, fosfor i mangan są niezbędne do rozwoju kośćca, gwarantują prawidłową czynność układu nerwowego i rozrodczego. Miedź i żelazo wchodzą w skład enzymów oksydacyjnych i są konieczne do tworzenia hemoglobiny. Cynk wpływa na rozwój skóry i jej wytworów, decyduje o prawidłowej strukturze kości. Kobalt jest niezbędny do utrzymania syntezy witaminy B12 przez mikroflorę przewodu pokarmowego. Jod, jako składnik hormonów tarczycy, decyduje o nasileniu procesów przyswajania energii w tkankach.

 

Wskazania: 

Mikrosan G poleca się do codziennego stosowania w celu podniesienia kondycji i zdrowotności ptaków. Systematyczne podawanie preparatu przyspiesza wzrost i podnosi wyniki hodowli. Mikrosan G gwarantuje prawidłowy rozwój ptaków także w okresach osłabienia, po przebytych chorobach i w czasie stresu. Może służyć jako uzupełnienie niedoborów witaminowo-mineralnych w diecie, gdyż odpowiedni stosunek między składnikami preparatu umożliwia łatwe bilansowanie dawki pokarmowej.

 

Dawkowanie: 

Podawać z karmą w ilości 5 g preparatu na 1 kg paszy, co odpowiada 0,5% preparatu w pełnoporcjowej mieszance paszowej. Płaska miarka zawiera 8 g preparatu.

 

Karencja: nie obowiązuje

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w suchym miejscu

Masa netto: 400 g

Seria:

Wykorzystać przed: [dd/mm/rrrr]

 

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 49, 6-100 Skierniewice

Wytwórca: Biofaktor Sp. z o.o. Zakład Produkcji Leków, ul. Podmiejska 15c, 66-400 Gorzów Wlk.

Numer zatwierdzenia zakładu: αPL0861002p