MAMMASTIN

Created by: Biofaktor

SKŁAD: Alantoina, d-panthenol, salicylan metylu, kamfora, gwajakol, mentol, substancje pomocnicze.

DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI:

Emulsja jest przeznaczona do stosowania u bydła, owiec i kóz w stanach stwardnień i obrzęków wymienia oraz przy urazach i stłuczeniach wymienia i strzyków. Salicylan metylu i kamfora łatwo i szybko przenikają przez skórę wywierając działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ponadto wywołują miejscowe przekrwienie skóry, rozszerzają naczynia krwionośne - działają rozgrzewająco.

Wykazują również działanie przeciwbakteryjne i złuszczające. Dodatek gwajakolu działa odkażająco. Mentol podrażnia zakończenia czuciowe receptorów zimna wywołując na skórze uczucie schłodzenia. Zmniejsza także wrażliwość innych zakończeń czuciowych i działa słabo znieczulająco miejscowo. Emulsja bardzo dobrze wchłania się z powierzchni skóry przywracając jej elastyczność.

SPOSÓB STOSOWANIA:

W przypadku obrzęku i stanu zapalnego wymię należy oczyścić na sucho i dokładnie zdoić, następnie 2 razy dziennie nałożyć ok. 50 ml emulsji i dokładnie masować.  W razie stłuczeń lub urazów wymienia i strzyków emulsję należy nakładać pierwszego lub drugiego dnia po urazie, bez uprzedniego masażu.

Nie stosować na uszkodzoną skórę.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C) w oryginalnym opakowaniu.

OSTRZEŻENIA:

Do stosowania zewnętrznego tylko dla zwierząt. Po zabiegu dokładnie umyć ręce.

Unikać kontaktu produktu z błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą.

KARENCJA :

Nie obowiązuje.

OPAKOWANIA:

butelka plastikowa 500 ml

PRODUCENT

Biofaktor Sp. z o.o.

ul. Czysta 4 , 96-100 Skierniewice

Opracowany z udziałem lekarzy weterynarii