FELITIX

Created by: Biofaktor

Skład: fosforan dwuwapniowy, mleko w proszku, stearynian magnezu, cukier (z buraków cukrowych), aromat mięsny drobiowy
Dodatki w 1 kg: witaminy i substancje o podobnym działaniu: witamina A (E672) 2500000 j.m., witamina D (E671) 10000 j.m., tauryna 8,0 g, witamina E (3a700) 6,22 g, kwas nikotynowy 1,0 g, witamina B1 0,31 g, witamina B2 0,29 g, witamina B6 (3a831) 0,18 g, witamina B12 0,025 g, kwas foliowy 0,02 g.
Składniki analityczne i poziomy: wapń – 17,6%, sód – 0,01 %, fosfor – 12,6 %

Właściwości i działanie
Felitix zawiera zestaw witamin niezbędny do zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina A odpowiedzialna jest za procesy odpornościowe; wpływa na odnowę nabłonków. Jest niezbędna do prawidłowego wzrostu młodych zwierząt. Odpowiada za prawidłowy przebieg procesu widzenia. Witamina D reguluje gospodarką wapniowo-fosforową i procesem odkładania się wapnia w kościach, działa przeciwkrzywiczo. Witamina E posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwdziała tworzeniu się toksycznych produktów przemian tłuszczowych. Witaminy z grupy B uczestniczą w wielu procesach metabolicznych organizmu. Ich niedobór powoduje zaburzenia w trawieniu i przemianie materii. Tauryna jest niezbędna do właściwego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego, siatkówki oka oraz nerwu wzrokowego. Jest ważna szczególnie w diecie kotów.

Wskazania
Felitix jest specjalistyczną mieszanką paszową przeznaczoną dla dorosłych kotów i kociąt wszystkich ras. Stosuje się ją przy podejrzeniu niedoborów witaminowych w pokarmie, co może przyczynić się do zahamowania wzrostu i rozwoju organizmu, zaburzenia przemiany materii i dysfunkcji układu rozrodczego. Felitix jest szczególnie polecany w okresie zwiększonego zapotrzebowania na witaminy (ciąża, czas karmienia kociąt okres intensywnego wzrostu i rozwoju). Mieszankę stosuje się także w czasie stresu (wystawy, tresura), w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach z objawami wyniszczenia, wyczerpania oraz po urazach. Preparat zapewnia doskonałą kondycję i żywotność młodych kociąt. Prawidłowy stosunek między jego składnikami umożliwia łatwe bilansowanie dawki pokarmowej.

Dawkowanie
Podawać w ilości 1 tabletka na 2,5 kg m.c dziennie.

Masa netto: 50 g (100 tabletek)
Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 49, 6-100 Skierniewice
Wytwórca: Biofaktor Sp. z o.o. Zakład Produkcji Leków, ul. Podmiejska 15c, 66-400 Gorzów Wlk.
Numer zatwierdzenia zakładu: αPL0861002p